Менський санаторій Остреч
Тел. (096) 322-00-00
Факс (04644) 2-14-00
 

Новини

30.09.2022
Оголошення

25.06.2020
Увага - оголошення!

25.03.2019
Увага - знижка 20% на оздоровлення!

27.08.2018
В Менському санаторії «Остреч» розпочинає роботу реабілітаційне відділення після радикальної терапії з приводу онкологічних захворювань
Погода

Про санаторій

Санаторій "Остреч"― прекрасний оздоровчий комплекс Чернігівщини. Знаходиться він в лісі, на березі живописного озера. Сосновий ліс, прозора і чиста вода, відпочинок на золотому піску озера дарують відпочиваючим бадьорість і здоров'я. Одним з найцінніших багатств ”Остреча” є мінеральна вода, що за своїм складом аналогічна миргородським водам, та місцева лікувальна торфогрязь.

Чому така назва "Остреч"?

Остреч — красивий куточок поліської природи. У заплаві колись широкої та повноводної ріки зеленим лугом тече річка Мена.

На Лисій горі починається сосновий ліс, переходить через річку, переміщається з вільхою, вербами, білокорими березами, акацією, дубами і тягнеться далі до Данилівни та перелісками зливається з Корюківськими лісами. Річка Мена тут робить зетоподібний зигзаг, вдаряючись у кручі Лисої гори, Борсучки, Чугоївки, повертає до міста (омивала колись стіни "замка Киселя") і далі до підної Десни. Остреч — древнє місце життя первісних людей і словянських поселень. У них місцях наші краєзнавці і тепер знаходять речі і знаряддя тих часів. Отже, сама назва урочища має сторословянську історію і давнє походження.

Ми досліджували слово "остреч" і прийшли до висновку, що воно походить від кількох однокорінних слів, які характеризують природу цієї місцевості. Ось ці слова: острый — остров — стержень. Треба мати на увазі, що у древньоруській мові дуже багатоспільного між українською і російською мовами.

Толкові словники В. Даля, Ушакова та інших так тлумачать значення названих слів. В. Даль ставить в один ряд слова острый — островье — остров. Ось - різка грань, гострий кінець. "Остовъ — возвышенное сухое место среди болот". Островами називають також окремі ділянки, які виділяються чимось серед місцевості. Наприклад: невеликий ліс серед поля або ділянки хвойного лісу в середині листяного чи навпаки.

Візьмемо старе слово "стрежь" (стрежень) В. Даль пояснює це слово як "середина и самая глубина, быстрое течение реки, нередко подходяшее ближе к крутому, преглубокому берегу". Наводиться приклад: "Тут стрежь под самый яр подошла". Хто знає описувану місцевість, той знайде аналогію в поясненні. Еволюція слова, чергування звуків дали слово "остреч" в його сучасній вимові.

Таким чином, на нашу думку, назва Остреч походить від комплексу поняття лісистого острова, що виходив своїм кутом до річки, яка омивала його крутий берег. Урочище Остреч, як памятник природи, взято на облік і охороняється законом.