Менський санаторій Остреч
Тел. (096) 322-00-00
Факс (04644) 2-14-00
 

Новини

30.09.2022
Оголошення

25.06.2020
Увага - оголошення!

25.03.2019
Увага - знижка 20% на оздоровлення!

27.08.2018
В Менському санаторії «Остреч» розпочинає роботу реабілітаційне відділення після радикальної терапії з приводу онкологічних захворювань
Погода

Характеристика торф’яної грязі санаторію "Остреч"

Місцева торф’яна грязь досліджена співробітниками Одеського НДІ курортології та медичної реабілітації в червні-липні 1980 р. Дослідження проб торф”яної грязі проводились в лабораторіях
Українського державного центру стандартизації і контролю якості природних і преформованих ресурсів УКР НДІ медреабілітації і курортології. При оцінці придатності торфу для використання з лікувальною метою, одним з основних показників є ступінь розпаду, який виявляється співвідношенням кількості розкладених і не розкладених рослинних залишків.

Лікувальним вважається торф з ступінню розпадання більше 40%. Ступінь розпаду досліджуваного торфу санаторію "Остреч" складає 90,6 %.

Медичними показаннями для використання торф’яної грязі санаторію "Остреч" є всі захворювання, які показані для лікування на грязевому курорті.

Показання для лікування торфогрязями:

  1. Захворювання опорно-рухової системи: артрити, подагра, наслідки травматичних ушкоджень суглобів, деформуючі артрити, остеохондронатії, остеохондрози, хвороба Бехтєрєва, переломи з повільною консолідацією, міозити, контрактури, бурсити, тендовагініти, остеомієліти.
  2. Захворювання нервової системи: радикуліти, поліневрити, хвороби Рейно, солярити, плексити, невралгії та ін.
  3. Гінекологічні захворювання: захворювання матки і вагіни, запальні процеси придатків, безпліддя після перенесених запальних захворювань, післяопераційні інфільтрати, функціональна недостатність яєчників.
  4. Захворювання шлунково- кишкового тракту: хронічні захворювання шлунку, кишківника, печінки і жовчного міхура, виразкова хвороба шлунку і 12-ти палої кишки в стадії ремісії, хронічні гастрити та ін.
  5. Захворювання органів дихання: хронічні пневмонії, без бронхоекстазів, частих і важких приступів, бронхіальна астма без частих і важких приступів.

З лікувальною метою торфяна грязь використовується в трьох видах:

  • грязеві аплікації;
  • гальваногрязь (електрогрязь);
  • грязерозвідні ванни.